Ik vind deze sneeuwapen in Japan zo’n geweldig fenomeen! Deze Japanse makaken zijn net mensen, want ze nemen net als wij ook graag wel eens een wellness-dagje. Ze zoeken met veel plezier het warme water op in het Jigokudani park. Ik ken het alleen van de fantastische foto’s en het lijkt me bijzonder om dit eens in het echt te zien.

Het Jigokudani Monkey Park
Je vindt deze sneeuwapen in de buurt van Nagano, in het Jigokudani Monkey Park. Jigokudani betekent letterlijk ‘Vallei van de Hel’ en het heeft die naam te danken aan de borrelende en stomende omgeving. Het is hier zeker vier maanden per jaar helemaal bedekt met sneeuw.
Het park is inmiddels een bekende trekpleister geworden voor toeristen. Desondanks kan je de plek waar de apen liggen te chillen nog steeds alleen via een smal wandelpad door het bos bereiken.

Een spa-dagje voor de Japanse sneeuwapen
De sneeuwapen trekken in de winterperiode via de steile kliffen en de bossen beneden naar de vallei. De enige reden hiervoor is dat ze dan kunnen ontspannen in het warme water van de natuurlijke hotsprings (in Japan onsen genoemd). Ze komen er helemaal tot rust, laten zich vlooien en badderen met hun soortgenoten.
Ik heb begrepen dat ze inmiddels wel gevoerd worden door medewerkers van het park, waardoor de sneeuwapen er het hele jaar door wel te vinden zijn. Jammer wel dat dit gebeurt, want zo zie je maar hoe de mens de natuur beïnvloedt.
Leuk weetje
Blijkbaar zijn de Japanse makaken in dit Jigokudani Monkey Park zo beroemd geworden doordat ze in de film Baraka te zien waren.
De beste tijd om sneeuwapen in Japan te zien
Hoewel de makaken inmiddels dus wel het hele jaar te vinden zijn in de vallei, zullen ze het meest in het water liggen te poedelen als het koud is. De wintermaanden zijn daarom de beste periode van het jaar om ze een bezoekje te brengen. Dat zijn dan de maanden januari en februari. In deze periode kunnen de temperaturen onder de -15 º C zakken. Je moet je warm aankleden dus om te zien hoe zij lekker aan het genieten zijn haha.
Het meest picture perfect lijkt het mij als het ook daadwerkelijk sneeuwt, met dwarrelende sneeuwvlokken.

Sneeuwapen zien in Japan
Stéphanie van Expeditie Aardbol heeft veel praktische informatie voor een bezoek aan de sneeuwapen. Wanneer ik een reis naar Japan inclusief bezoek aan de sneeuwapen ga voorbereiden, dan zal ik zeker nog eens op haar website kijken. Tot die tijd vermaak ik me maar met de live stream.

Lijkt het je ook wel wat om deze sneeuwapen te zien?
Mocht je er al geweest zijn en tips voor mij hebben dan zijn ze zeker welkom.
Op zoek naar meer reisinspiratie?
Op mijn blog vind je nog meer!